Ağrı’daki 42 yıllık öğretmen emekli oldu

13.09.2023 17:12

Ağrı'da 42 yıl boyunca binlerce öğrenci yetiştirerek sınıf öğretmenliği ve idarecilik yapan, Merkez Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Rıfat Yüce, yaş haddinden emekli oldu.

Ağrı’daki 42 yıllık öğretmen emekli oldu

Ağrı’da 42 yıl boyunca binlerce öğrenci yetiştirerek sınıf öğretmenliği ve idarecilik yapan, Merkez Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Rıfat Yüce, yaş haddinden emekli oldu.

Merkez Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Rıfat Yüce, emeklilik işlemlerinin tamamlanmasının ardından, okul müdürü Abdurrahman Aslan ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek’i ziyaret etti. Kökrek, Yüce’ye eğitim camiasına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, emeklilik hayatında sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diledi. Kökrek, Yüce’ye bir de hediye takdim etti.

Yüce ise, 42 yıl boyunca eğitim alanında çalışmaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek, “Eğitimci olmak çok güzel bir meslek. Çok sayıda öğrenci yetiştirdim. Onların başarıları benim de başarım oldu. Emekli oluyorum ama eğitimden kopmayacağım. Her zaman eğitime destek vermeye hazırım.” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler