Ağrı’da sel baskını!

28.06.2022 13:46

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ve Iğdır'ın Aralık ilçesinde sel felaketinin meydana gelmesiyle birçok ev ve araç sular altında kaldı, gümrük kapıları işlem yapamaz hale geldi.

Ağrı’da sel baskını!

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi ve Iğdır’ın Aralık ilçesinde sel felaketinin meydana gelmesiyle birçok ev ve araç sular altında kaldı, gümrük kapıları işlem yapamaz hale geldi.

Doğu bölgesinde etkili olan sağanak yağış vatandaşları olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Ağrı Dağı eteğinde ve Iğdır’ın Aralık ilçesinde etkili olan yağış sele neden oldu. Sel, Ağrı Dağının eteklerindeki taşları ve toprakları dağın eteğindeki köyler ile ilçe merkezine sürükledi. Sel ile gelen kaya parçaları nedeniyle Iğdır-Nahçıvan karayolu da ulaşıma kapanırken, ilçeye bağlı Yukarı Topraklı Köyü ve Yenidoğan Köyü’ndeki evler sular altında kaldı. Can kaybının olmadığı sel olayında maddi hasarın çok olduğu öğrenildi.

Aynı saatlerde Ağrı Doğubayazıt ilçesinde de sel suları hem Gürbulak Gümrük Kapısı’nda hem de ilçeye bağlı Karabulak ve Gürbulak köylerinde etkili oldu. Sel sonrası köylerdeki evler sel suları altında kaldı. Trafikte seyir halinde olan araçlar da bir süre kontak kapatmak zorunda kalırken bazı araçlar sel sularında neredeyse kayboldu.

Iğdır Dilucu ve Ağrı’nın Gürbulak Sınır Kapısı’nda da birçok araç sel sularından etkilenirken bir süre işlem yapılmadı. Sel felaketi sonrası her iki yere de giden AFAD, jandarma ve itfaiye ekipleri çalışma başlatırken, an itibari ile bir can kaybının olmadığı bilgisi edinildi.

İlgili Haberler