Ağrı’da Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu Düzenlendi

28.05.2019 15:42

Ağrı’da Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu Düzenlendi

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve UŞKUR işbirliği ile düzenlenen kültür mantarı yetiştiriciliği kursu yapıldı.

Yapılan kurs hakkında açıklamada bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN;

İlimizde mantar yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla İl Müdürlüğümüz ve UŞKUR işbirliği ile düzenlenen Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünün yaptığı eğitimde “Mantar Yetiştiriciliği Kursu“nu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize törenle sertifikaları dağıtıldı.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda düzenlenen törene İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Müdürü Baykan ASLAN, teknik personel ve çok sayıda üreticimiz katıldı.

Törende konuşma yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan ENGİN; ” İlimizde, ürün çeşitliliğini artırmak ek gelir getirici ürünlerin üretimini teşvik ederek üreticilerimizin daha çok kazanmasını sağlamak amacıyla mantar yetiştiriciliği, Tıbbi ve Araotmatik Ürünler gibi daha birçok konuda da çeşitli çalışmalar yapmaktayız. Yaptığımız bu çalışmalar ile üreticilerimizin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla kurslar düzenlemekteyiz. Bugün burada sertifika dağıtım törenini gerçekleştirdiğimiz mantar yetiştiriciliği kursu da bunlardan birisidir. Mantarcılık kullanılması gereken açık bir alan. Mantar üretimi ile ilgili çalışmalar yaparsak verim elde edebiliriz. Tabi bunun dışında birçok çalışmamız var ama bu kurs bizim hassasiyetle takip ettiğimiz bir kurs. Bundan sonra her yıl talepler doğrultusunda böyle kurslar yapmayı planlıyoruz. Bu kursun hem İlimiz hem ülkemiz istihdamına faydalı olmasını diliyorum. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

İl Müdürümüz Kenan ENGİN’ in konuşmasının ardından eğitimlerini başarı ile tamamlayan 45 kursiyere sertifikaları dağıtıldı.

İlgili Haberler