Ağrı’da Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor!

31.08.2023 16:15

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul, lise ve mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) düzenliyor. Kurslar, 04 Eylül 2023 Pazartesi günü itibariyle başlayacak ve 8'inci, 11'inci ve 12'inci sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler için verilecek.

Ağrı’da Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor!

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul, lise ve mezun öğrencilere yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) düzenliyor. Kurslar, 04 Eylül 2023 Pazartesi günü itibariyle başlayacak ve 8’inci, 11’inci ve 12’inci sınıf öğrencileri ile mezun öğrenciler için verilecek.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, kursların Ar- Ge birimlerinin koordinasyonunda ilerleyeceğini belirterek, “Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda DYK bu yıl ilk kez Ar- Ge birimimizin koordinasyonunda ilerleyecektir. 6 Eylül 2023 Çarşamba Günü saat 09.30-12.00 arasında hazır bulunuşluk sınavı kurs merkezlerimizde yapılacaktır.

Sınav sonuçlarına göre öğretmenlerimiz öğrenci seviyeleri belirleyerek buna göre yıllık ders planlarını hazırlayacaklardır. Kurs merkezlerimiz bakanlığımızın yayınladığı e-Kılavuzu ve müdürlüğümüzün  sınav yönergesine dikkat ederek sınavı uygulaması gerekmektedir.” dedi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, tüm idareci ve öğretmenlere kolaylıklar; öğrencilere başarılar temennisinde bulundu.

İlgili Haberler