DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15900020,29%
Ağrı

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı’da “Bir Sınıf Bir Koli” Projesi

Ağrı’da “Bir Sınıf Bir Koli” Projesi

ABONE OL
16:16 | 12 Nisan 2022 16:16
Ağrı’da “Bir Sınıf Bir Koli” Projesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı Valiliği koordinesinde hayata geçirilen “Bir Sınıf Bir Koli” projesi kapsamında Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen programa katıldı.

Hazırlanan programa, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, öğretmenler ve basın mensupları katılım sağladı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol tarafından mart ayında imzalanan protokolle Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesinin iş birliğinde hayata geçirilen “Bir Sınıf Bir Koli” projesi kapsamında, Ramazan ayında okullarımızda hazırlanan iyilik kolileri ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmaya başladı.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Devletimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve yerel yöneticilerimizin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza normal zamanlarda da Ramazan ayında da çeşitli şekillerde yardımda bulunduğunu, hayata geçirilen bu projede çocuklarımızın da bu yardım kervanına katılmalarının ve erken yaşlarda dayanışmanın önemini anlamalarının amaçlandığını belirten Vali Dr. Varol, “Dayanışmaya çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde çocuklarımızı bu duygulara ve değerlerimize yönlendirmek amacıyla hayata geçirilen çok anlamlı ve kıymetli bir proje dolayısıyla bir aradayız.

Proje kapsamında ilimiz genelinde halihazırda oluşturulan 2 bin 610 yardım kolisinin Ramazan ayının sonuna kadar 3 bin 500’e ulaşılması bekleniyor. Başından beri destekçisi olduğumuz projeyi uygulayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesi yetkilileri nezdinde tüm personele ve gönüllülere teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi ve her kolide bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin bulunduğunu vurgulayan Vali Varol, bir yardım kolisini de kendisi hazırladı.

Ramazan ayının bereketini ihtiyaç sahibi ailelerimizle paylaşmak ve gönül köprüsü oluşturmak için başlatılan proje kapsamında ilimiz merkezi ve tüm ilçelerindeki okullara Kızılay Ağrı Şubesi tarafından boş koliler bırakıldı. Kızılay Ağrı Şubesinin oluşturduğu liste doğrultusunda öğretmenlerin rehberliğinde; gönüllü öğrenci, öğretmen ve velilerimizin evlerinden getirdikleri gıda ürünleriyle koliler dolduruldu.

Düzenlenen programda Şehit Uzman Çavuş Tuncer Doğan İmam Hatip Ortaokulunun iyilik kolileri, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Ağrı Şubesi gönüllülerine teslim edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.