Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un Malazgirt Zaferi Anma Mesajı

26.08.2021 12:39

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un Malazgirt Zaferi Anma Mesajı

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, Malazgirt Zaferinin 950nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

26 Ağustos 1071de Sultan Alparslan ve silah arkadaşları üstün cesaret ve kahramanlıkları, ilim ve irfan geleneğiyle büyük bir medeniyetin temellerini atmıştır.

 Malazgirt Zaferi, Türk Milletinin kaderini değiştiren en şanlı zaferlerimizden birisidir. 26 Ağustos 1071de şehit olmayı göze almış ve ant içmiş Sultan Alparslan liderliğindeki Türk Ordusu, kendisinden dört kat daha kalabalık Bizans ordusunu yenerek, Türk Milletine Anadolunun kapılarını ardına kadar açmış ve ebedi bir vatan edindirmiştir.

Anadoluyu ebedi ata yurdu yapan, bu topraklarda, birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hakim olmasını sağlayan büyük zaferden Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna kadar aziz milletimiz aynı şuur ve kararlılıkla bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşmıştır. Bugün de yine aynı şuurla milletimiz vatanına sahip çıkmaktadır. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı değerlerle, birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla geleceğe doğru ilerlemekteyiz.

950’nci yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutladığımız Malazgirt Zaferinin Büyük Komutanı Sultan Alparslan ve kutlu askerleri başta olmak üzere, tüm Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 26 Ağustos Malazgirt Zaferini kutluyorum.”

İlgili Haberler