DOLAR 31,1086 0.22%
EURO 33,7982 0.48%
ALTIN 2.023,250,26
BITCOIN 1599315-0,09%
Ağrı

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı Umut Kervanı Derneği’nden onlarca aileye yardım!

Ağrı Umut Kervanı Derneği’nden onlarca aileye yardım!

ABONE OL
21:23 | 06 Aralık 2022 21:23
Ağrı Umut Kervanı Derneği’nden onlarca aileye yardım!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Umut Kervanı Derneği üye ve gönüllüleri ihtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin bağışladığı yardımları ulaştırmaya devam ediyor. Kasım ayında onlarca aileye kömür, bot ve mont yardımında bulunuldu.

Ağrı Umut Kervanı Derneği, yürüttüğü hayır çalışmalarına devam ediyor. Yılın her ayı hayır sahiplerinin ayni ve nakdi bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran dernek üye ve gönüllüleri, Kasım ayında evinde yakacağı bulunmayan, kışlık giysilere ihtiyaç duyan onlarca aileye yardım etmeye devam ediyor.

Yaptıkları yardımlar hakkında konuşan Ağrı Umut Kervanı Derneği Üyesi Deniz Koçuk, hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gördüklerini belirterek, “Ağrı Umut Kervanı Derneği olarak geçen hafta 30 aileye kömür yardımında bulunduk, bugün ise 40 aileye bot, mont dağıtımı gerçekleştirdik. Birkaç hafta önce ise onlarca aileye kırmızı ve beyaz et dağıtımı gerçekleştirdik. Bazı ihtiyaç sahibi ailelere ev eşyası dağıtımı gerçekleştirdik. Hemen hemen her ay bu rutin yardım çalışmalarımız devam ediyor. Allah-u Teala hayır sahiplerinden razı olsun. Onların verdiği hayırlara aracılık edip ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Fakir ve zengin arasında köprü vazifesi görüyoruz.” dedi.

Ulaşamadıkları ihtiyaç sahibi ailenin çok fazla olduğunu hayır sahiplerine daha fazla görev düştüğünü hatırlatan Koçuk, “Tabi yardım ulaştırdığımız kadar yardım ulaştıramadığımız çok sayıda ihtiyaç sahibimiz, ayağına giyecek ayakkabısı olmayan, evinde yakacağı bulunmayan insanlarımız var. Hayır sahiplerine her zaman şunu söylüyoruz, yardımı dağıtımı esnasında gelip bizim ile ihtiyaç sahibi aileleri gezebilirler, insanların mağduriyetlerine gözleri ile şahit olabilirler. Bize yardım talebinde bulunan ailelere ziyarete gittiğimizde yakacağı bulunmayan, serecek bir halısı bulunmayan ailelerimiz var. Biz sıcak evimizde rahat edemezken ‘bu insanlar ne yapıyor acaba’ diye düşünmeliyiz. Ağrı soğuk bir memlekettir, bir müddet sonra soğuklar eksi 40 dereceleri bulacak. O zaman ne yapacak bu insanlar? Hayır severlere sesleniyoruz bu çağrımıza kulak verin.” şeklinde konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.