Ağrı Toki Kuraları Çekildi

16.05.2019 18:35

Ağrı Toki Kuraları Çekildi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Ağrı’da yaptırılacak konutların hak sahipleri, noter huzurundaki kura çekilişiyle belirlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ tarafından Türkiye genelinde yapımı gerçekleştirilen 50 bin konut projesi kapsamında Ağrı Yolugüzel Toplu Konut Projesi’nde bulunan 200 konut için Halk Eğitim Merkezi’nde kura çekimi yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, 267 başvurunun olduğu konut projesinde 200 kişi noter huzurunda belirlendi.

Kura çekimi sırasında adının okunduğunu duyan vatandaşlar büyük bir sevinç yaşayarak mutluluklarını yakınlarıyla paylaştı.

Kurada adı çıkan vatandaşlardan Kadife Alptekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok mutlu ve sevinçli olduğunu söyledi.

Ev sahibi olmanın sevincini yaşadığını dile getiren Alptekin, “Allah’tan hayırlısını istiyorum. Allah can sağlığı nasip etsin. Allah devletimizden razı olsun, zeval vermesin. Çok şükür sevindik.” diye konuştu.

Kura çekiminde ismini duyan ve oldukça duygulanan engelli vatandaş Mustafa Bayram ise “Ben engelliyim. TOKİ’den bana da daire çıktı. Mutlu ve sevinçliyiz, darısı diğer engelli kardeşlerimizin başına. Çok sevindim halen şoktayım, heyecanlıyım. Arkadaşımın koluna girdik ancak ayakta durabiliyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler