Ağrı İl Müftüsü Büyük: “On yıl sonrasının Ağrı’sını, Türkiye’sini inşa etmeyi hedefliyoruz”

07.06.2022 15:19

Ağrı İl Müftülüğü Zeki Aydemir 4-6 Yaş Kur'an Kursu Kapanış Programı'nda konuşan İl Müftüsü Büyük, "Çocuklarımızla beraber on yıl sonrasının Ağrı’sını, Türkiye’sini inşa etmeyi hedefliyoruz. Bugünün çocuğu on yıl sonra bizim gençlerimiz ve geleceğimiz olacak." açıklamasında bulundu.

Ağrı İl Müftüsü Büyük: “On yıl sonrasının Ağrı’sını, Türkiye’sini inşa etmeyi hedefliyoruz”

Ağrı İl Müftülüğü Zeki Aydemir 4-6 Yaş Kur’an Kursu Kapanış Programı’nda konuşan İl Müftüsü Büyük, “Çocuklarımızla beraber on yıl sonrasının Ağrı’sını, Türkiye’sini inşa etmeyi hedefliyoruz. Bugünün çocuğu on yıl sonra bizim gençlerimiz ve geleceğimiz olacak.” açıklamasında bulundu.

Ağrı İl Müftülüğüne bağlı Zeki Aydemir 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu’nda “Kapanış Programı” düzenlendi. Yıl boyunca kursta eğitim gören minikler, yıl sonu etkinliğinde şiirler okuyup ilahiler seslendirdi.

Kültür Kongre Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen program miniklerin Kur’an tilaveti ile başladı. Çocukların coşkusuna ortak olan İl Müftüsü Celal Büyük, “Yüce dinimiz İslam, çocuklarımızın bizim için göz aydınlığı olduğunu ve aynı zamanda bizim için sorumluluğu olan bir emanet olduğunu hatırlatır.

Anne babalar olarak bizlere düşen görev; Allah’ın temiz emanet ettiği yavrularımızın fıtratını bozmadan, güzel bir şekilde hayatlarını sürdürebilmelerini sağlamaktır. Burada Diyanet İşleri Başkanlığımızın bu güzel 4-6 yaş kursları devreye giriyor. Bu kurslarımızda 4 yaşından itibaren çocuklarımızı eğitmeye başlıyoruz. Aslında bu çocuklarımızla beraber on yıl sonrasının Ağrı’sını, Türkiye’sini inşa etmeyi hedefliyoruz. Bugünün çocuğu, on yıl sonra bizim gençlerimiz ve geleceğimiz olacak. Bu nedenle 4-6 yaş gurubu Kur’an kurslarımız hayati bir görev ifa ediyor. Bu kurslarımızın sayısını ne kadar artırırsak, gelecek yatırımımızı da  aynı oranda artırmış olacağız.” dedi.

 

İlgili Haberler