Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek’ten Karne Mesajı

17.06.2022 10:15

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Kökrek’ten Karne Mesajı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Müdürü Kökrek mesajında,”2021-2022 eğitim öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle emeklerinden ve gayretlerinden dolayı tüm öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Sabahın erken saatlerinden itibaren kar, yağmur, soğuk, ayaz demeden büyük bir sabır ve özveriyle okullarına devam eden öğrencilerimizi tebrik ve takdir ediyorum. Çocuklarımızı büyük bir sabırla her gün yataklarından kaldırıp okula uğurlayan, okula devamlarını sağlayan ve eğitimleri konusunda bizlere yardımcı olan fedakâr velilerimize tüm idareci ve öğretmenler adına teşekkür ediyorum.

Değerli veliler çocuklarımız bugün karnelerini aldılar. Özellikle minik öğrencilerimiz büyük bir heyecanla eve geldiler. Sizden beklentimiz; yavrularınızı, karnelerine bakmadan önce sıkıca kucaklayınız. Çünkü hiçbir çocuğumuzun değeri ve önemi sayılarla ölçülmez. Dolayısıyla karnelerindeki sayısal değerler çocuklarınızın karşılığı değil, okulda öğrendikleri bilgi ve davranışları ne derece özümsediklerinin göstergesidir. Bu sebeple değişkendirler ve öğrencilerimizin çabalarına bağlıdır. Değerli veliler, çocuklarımız coşkun akan nehirler gibi içlerinde müthiş bir enerji barındırırlar. Bizlere düşen onların bu enerjilerini doğru kullanmalarına yardımcı olmaktır.

Tatili, hayata dair yeni tecrübeler edinme, tabiatı ve kendini tanıma, akranlarla bolca zaman geçirme şeklinde değerlendirmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Sözlerimi tamamlarken, tüm öğrencilerinize iyi tatiller diliyor, hafta sonu yapılacak olan TYT, AYT ve YDT sınavlarına girecek öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.”dedi.

İlgili Haberler