Ağrı için hayat boyu öğrenme faaliyetleri planlandı

15.08.2023 18:59

Ağrı'da 2023-2024 eğitim-öğretim yılında hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin planlanması ve değerlendirilmesi amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Ağrı için hayat boyu öğrenme faaliyetleri planlandı

Ağrı’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılında hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin planlanması ve değerlendirilmesi amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Ali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Ağrı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Alpaslan, ilgili kurum müdürleri, halk eğitim merkezi müdürleri ve mesleki kuruluşların temsilcileri katıldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özmüş, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hayat boyu öğrenme faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek toplantıyla ilgili yaptığı konuşmada, hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yaparak, işbirliği içinde açılacak kursların planlanması, protokollerin güncellenmesi ve uygulanması, kursiyerlerin teşvik edilmesi, okuma-yazma seferberliği, mesleki ve genel kurslar, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere yönelik kurslar, destekleme ve yetiştirme kursları, döner sermaye kapsamında açılacak kurslar, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin ve sanatların yaşatılması, açık öğretim kurumlarına kayıt ve sınav işlemleri, öğrenme şenlikleri gibi konularda çalışmaların yürütülmesini istedi.

Toplantıda ayrıca kursların bitiminde raporların hazırlanması, beden eğitimi, müzik, resim, halk oyunları branşlarında il ve bölge yarışmalarına katılacak ekiplerin desteklenmesi, okullardan gelecek kurs taleplerinin değerlendirilmesi ve kurs denetimleri gibi hususlar da ele alındı. Toplantının sonunda dilek ve temenniler dinlenerek toplantı sona erdi.

İlgili Haberler