DOLAR 32,5742 0.14%
EURO 34,8486 0.47%
ALTIN 2.417,23-0,63
BITCOIN 21611640,32%
Ağrı
15°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ağrı Belediye Başkanı Sayan,dışarı çıkamayan ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek yardımları ulaştırdı

Ağrı Belediye Başkanı Sayan,dışarı çıkamayan ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek yardımları ulaştırdı

ABONE OL
12:51 | 28 Mart 2020 12:51
Ağrı Belediye Başkanı Sayan,dışarı çıkamayan ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek yardımları ulaştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Koronavirüs dolayısıyla evlerinden çıkmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara belediye olarak yardımları ulaştırmaya devam ediyor.

Ekiplerin düzenli olarak gerçekleştirdiği tespit ve tedarik çalışmalarına katılan Başkan Sayan, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bir aileyi evinde ziyaret ederek yardımları teslim etti. Aile’nin kötü durumda olan evini inceleyerek yeni bir ev yapma sözü veren Başkan Sayan, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

Virüsle mücadelelerinin devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Savcı Sayan,
“Aslında evde istirahat etmeliyim kronik şeker hastasıyım, normalde gezmemem lazım ama Belediye Başkanıyım, Belediye Başkanı evinden oturursa vatandaş ne yapacak, onlara hizmet etmek zorundayım. Biliyorsunuz bizim halkımız yoksul ve garibandır. Şuan ziyaret ettiğimiz ailenin yaşadığı evi görüyorsunuz ve evde kalmak zorundadırlar ama öte tarafta yakacakları, giyecekleri, yiyecekleri vs. bunlar günlük çalışan ve iaşesini kazanan insanlar, evde kalıpta çalışmazlarsa elbette sorun. ”

Vefa Sosyal Destek Grubu ile paydaş olarak çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Sayan,” Bu noktada Devletimizin kurduğu, İçişleri Bakanlığımızın denetiminde VEFA Sosyal Destek Grubumuz var sayın Valimizin başkanlığında çalışmalarını yürütüyor. Bizde bu kapsamda yoksul aileleri ziyaret ediyoruz ihtiyaçları olan kömür, gıda ne varsa karşılamaya çalışıyoruz.

Ben şahsen kendimi tehlikeye atıyorum farkındayım ama ben evde kalarak mutlu olamıyorum. Çünkü evde oturup fakirleri izlemek zoruma gidiyor. Onlara hizmet etmek, kömürlerini sırtlamak, gıdalarını omuzlamak benim için büyük bir şereftir, onurdur. Çünkü prensip olarak şunu söylerim, efendilerin patronuyum ama kölelerin hizmetkârıyım.

Önemli olan böyle durumlarda belediye başkanları, idareciler olarak gariban ailelere gidebilmek, onların gönlünü hoş tutabilmek, onlarla sorunlarını çözümü noktasında istişarede bulunmak. Bugünde öyle bütün gariban evleri tespit ediyoruz, ekiplerimizle birlikte gücümüz nispetinde onlara yardımcı oluyoruz. İnşallah daha güzel işler yapacağız. Görüyorsunuz ziyaret ettiğimiz ailenin oturduğu ev yaşanılacak gibi değil. Gerek bu ailemiz ve gerekse ihtiyaç sahibi diğer ailelerimizin sıkıntılarının giderilmesi için işadamlarımızdan katkı bekliyorum. Yardımlarını göndersinler, ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımları ulaştıralım.

Bakın bir virüslük canımız varmış bir virüs tüm dünyayı rehin alabiliyormuş. Topumuz, tüfeğimiz, S-400’lerimiz, F-35’leirmiz fayda etmiyormuş. Gariban Suriyeli çocukları öldürmeye giden uçakları durdurmak kolaydı, hava sahasını kapatmak kolaydı, virüse kapatabiliyor muşuz? S-400’lerle bu virüsü durdurabiliyor musunuz? Yok, demek bir virüslük canımız varmış.

Yani bu kısacık ömürde bu gariban vatandaşlarla ekmeğimizi bölüşelim. Kardeşlik ve dayanışmamızı gösterelim, kardeşlik ve dayanışmanın Corona’yı yeneceğine inanıyorum. Ne F-16’lar, F-35’lerin nede S-400’ler bunu yenemez, kardeşliğin, fakir fukaraya sahip çıkmanın ve dua almanın bu belanın üstesinden geleceğine inanıyorum. İnşallah bu musibetten ders çıkarırız. Sürekli bu çalışmaları yapacağız, ben komutanım, komutan cepheyi terke ederse asker ne yapsın, ben terk edemem dolayısıyla ben burada insanlarımızla birlikte mücadele vereceğim. “diye konuştu.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.