Ağrı Barosu’ndan Batman’daki Meslektaşlarına Destek

26.04.2022 12:00

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, Baro Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Fidan ile Bölge Baro Başkanları geçtiğimiz haftalarda adliye içerisinde polis memurunun saldırısına uğrayan Batman Barosuna kayıtlı Av. Orhan Alphan’a destek vermek üzere Batman’a gitti.

Ağrı Barosu’ndan Batman’daki Meslektaşlarına Destek

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, Baro Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Fidan ile Bölge Baro Başkanları 14 Nisan 2022 tarihinde, adliye içerisinde polis memurunun saldırısına uğrayan Batman Barosuna kayıtlı Av. Orhan Alphan’a destek vermek üzere Batman’a gitti. Bu amaçla Batman Adliyesi önünde yapılan basın açıklamasına, başta Batman Barosu Başkanı Av. Erkan Şenses olmak üzere çok sayıda baro başkanı ve meslektaş katıldı. Basın açıklanmasında meslektaşlarına yapılan saldırı kınanarak sürecin takipçisi olunacağı ifade edildi.

TBB Başkanı Sağkan ve Batman, Ağrı, Mardin Baro Başkanları Batman Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete ve Batman Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Yıldırım’a da ziyarette bulunarak yaşanan şiddet vakasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 

İlgili Haberler