Adalet Bakanı Tunç, af konusuna açıklama getirdi!

08.07.2023 17:43

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kapalı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlüler ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen kararları açıkladı.

Adalet Bakanı Tunç, af konusuna açıklama getirdi!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kapalı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlüler ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen kararları açıkladı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “31 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla kapalı ceza infaz kurumunda bulunan ve cezasının belirli bir süresini bu kurumlarda geçiren hükümlüler iyi halli olmak şartıyla 3 yıl daha erken açık ceza infaz kurumuna ayrılabilecektir.” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bugün kabul edilen kanun teklifine göre;

•31/7/2023 tarihi itibarıyla Covid-19 izninde bulunan hükümlülerden denetimli serbestliğe ayrılmalarına 5 yıl veya daha az süre kalanlar, tekrar cezaevine dönmeyecek ve kalan sürelerini denetimli serbestlik altında infaz edecektir.

•31/7/2023 tarihi itibarıyla kapalı ceza infaz kurumunda bulunan ve cezasının belirli bir süresini bu kurumlarda geçiren hükümlüler ise iyi halli olmak şartıyla 3 yıl daha erken açık ceza infaz kurumuna ayrılabilecektir.

•Ayrıca, bu hükümlüler cezalarının süresine göre en az 3 ay açık ceza infaz kurumunda kalmak şartıyla 3 yıl daha erken denetimli serbestliğe ayrılabilecektir.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler