Yeşim Tekstil, Ağrı’da faaliyetine son verdi!

24.05.2023 00:06

Ağrı eski Valisi ve Belediye Başkanı Vekili Süleyman Elban döneminde Ağrı'da kurulan ve 3 yılda 5 bin kişinin istihdam edileceği söylenen Yeşim Tekstil Ağrı'daki fabrikasının kapatılacağı açıklandı.

Yeşim Tekstil, Ağrı’da faaliyetine son verdi!

Ağrı eski Valisi ve Belediye Başkanı Vekili Süleyman Elban döneminde Ağrı’da kurulan ve 3 yılda 5 bin kişinin istihdam edileceği söylenen Yeşim Tekstil Ağrı’daki fabrikasının kapatılacağı açıklandı.

SMS Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Ağrı’da faaliyet gösteren Yeşim Tekstil SMS A.Ş’nin aldığı yönetim kurulu kararı ile 23.06.2023 tarihinde Ağrı’daki tüm faaliyetlerini sonlandırarak fabrikayı kapatma kararı aldığı kamuoyuna duyuruldu. Kapatma kararı sonrası Yeşim Tekstil’de çalışan işçilerin tüm haklarının verilerek faaliyetlerin sonlandırlacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili SMS A.Ş’den yapılan açıklamada, “Şirketimize ait tek işyerinde yürüttüğümüz konfeksiyon üretimi, siparişlerin azalması ve gelinen aşamada tamamen kesilmesi nedeniyle yapılan işlerin devamlılığının sağlanmasının imkansız olması karşısında Şirket Yönetim Kurulunun 22.5.2023 tarihinde almış olduğu karar nedeniyle SMS KONFESIYON SAN. VE TIC A.Ş.’nin üretim faaliyetini yürüttüğü Fırat Mah. 943/2 sk. No: 2 Merkez/Ağrı adresindeki tek işyeri, 4857 sayılı iş Kanun’nun 29/VI. Mad gereğince 23/06/2023 tarihi itibariyle bütünüyle kapatılarak kesin ve devamı surette faaliyetine son verilmesine karar verilmiştir.

Bu nedenle tüm çalışanlarımızın iş sözleşmeleri ihbar tazminatları peşin ve nakden ödenmek suretiyle sona erdirilecektir. Ayrıca çalışma sürelerine göre hak edilen kıdem tazminatı ve diğer hakları da çalışanlarımıza ödenecektir. İş Kanunu’nun 29/VI maddesi gereğince ilan olunur.” ifadeleri yer aldı.

 

İlgili Haberler