Vali Varol, Patnos’un Köylerinde Bulunan Meyve Bahçelerini Ziyaret Etti

09.07.2021 16:52

AĞRI-Vali Dr. Osman Varol, Protokol Üyelerimizle birlikte, Ağrı Valiliği koordinesinde ilimizde tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması ve bölgenin meyve ihtiyacının karşılanması amacıyla 2018 yılında hayata geçirilen "Meyve Yetiştiriciliği ve Geliştirmesi Projesi" kapsamında devlet desteğinden yararlanan çiftçilerimiz tarafından Patnos’ta kurulan meyve bahçelerini ziyaret etti.

Vali Varol, Patnos’un Köylerinde Bulunan Meyve Bahçelerini Ziyaret Etti

AĞRI-Vali Dr. Osman Varol, Protokol Üyelerimizle birlikte, Ağrı Valiliği koordinesinde ilimizde tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması ve bölgenin meyve ihtiyacının karşılanması amacıyla 2018 yılında hayata geçirilen “Meyve Yetiştiriciliği ve Geliştirmesi Projesi” kapsamında devlet desteğinden yararlanan çiftçilerimiz tarafından Patnos’ta kurulan meyve bahçelerini ziyaret etti.

Ziyaretlerine Yalçınkaya köyünden başlayan Vali Varol, 2018 yılında Valiliğimiz koordinesinde daha yeşil bir Ağrı oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında sağlanan destekle çiftçimiz Kazım Kaya tarafından kurulan meyve bahçesinde incelemelerde bulundu. Çiftçimizle bir süre sohbet eden Vali Varol, 600 adet elma ağacından oluşan meyve bahçenin mahsulleri hakkında detaylı bilgi aldı.

Daha sonra Eskikonak köyünde bulunan ve Mehmet Yaşar’a ait meyve bahçesini ziyaret eden Vali Varol, 2019 yılında kurulan ve kayısı, elma, armut, vişne ve cevizden oluşan toplamda 650 ağacın bulunduğu bahçede inceleme gerçekleştirerek hemşehrimize hayırlı ve bereketli hasatlar temennisinde bulunup ziyaretlerini tamamladı.

İlgili Haberler