Vali Varol, KodlAğrı Eğitimiyle  Ağrı Kart’ı Tasarlayan Öğrenci Abdullah Aslan İle Bir Araya Geldi

13.11.2020 17:25

Vali Varol, KodlAğrı Eğitimiyle  Ağrı Kart’ı Tasarlayan Öğrenci Abdullah Aslan İle Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, KodlAğrı projesi kapsamında almış olduğu eğitimle Ağrı Kart’ı tasarlayan öğrenci Abdullah Aslan ile bir araya geldi.

Babası Yüksel Aslan ile Vali Dr. Osman Varol’u ziyaret eden öğrenci Abdullah Aslan, 48 MHz saat hızı ile Arduino karttan 3 kat daha hızlı olan Ağrı Kart ile, ithal olan alternatif kart yerine tamamen milli ve yerli imkanlarla üretilen ve prototip olarak tasarlanan Ağrı Kart’ın kullanılmasını amaçladığını belirterek her ilin kendi haritasına uygun kart tasarlayıp kartları 81 ilimize ulaştırmayı hedeflediğini ifade etti.

KodlAğrı projesi kapsamında elektronik ana kartların geliştirileceği ve üretileceği Bilim Merkezinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirten Vali Dr. Osman Varol, robotik uygulamalardan basit elektronik devrelere kadar çok geniş bir yelpazede kullanabilecek elektronik geliştirme kartlarının öğrencilerimiz tarafından Bilim Merkezinde geliştirilerek okullarımızda ve ülkemizin dört bir yanındaki kurumlarda kullanılmasına olanak sağlanacağını açıkladı.

Çocuklarımızın gözündeki ışığın kendilerine heyecan verdiğini ve motivasyon kaynağı olduğunu vurgulayan Vali Dr. Osman Varol, öğrencimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

İlgili Haberler