Vali Varol, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü Ziyaret Etti

08.12.2020 17:10

Ağrı Valisi  Dr. Osman Varol, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Vali Varol, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Ağrı Valisi  Dr. Osman Varol, İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin ve kurum personeli tarafından karşılanan Vali Varol, ‘5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi’ Ofisinde inceleme gerçekleştirerek, proje kapsamında yürütülen faaliyetlere ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından Vali Varol, Tarım Sektörü Çalışma Grubu Toplantısı gerçekleştirerek, tarım ve hayvancılık alanında yapılması planlanan projeleri değerlendirdi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra Vali Yardımcısı Ahmet Vezir Baycar, Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin ve Müdür Yardımcısı, Valilik Proje Koordinasyon Merkezi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü proje uzmanları katıldı.

Kentte  hayvancılık sektöründeki potansiyelinin değerlendirilerek üretilecek kırmızı et ve süt ürünlerinin markalaşması ile ticari faaliyetlerin arttırılması, mevcut hayvan popülasyonu ve türlerinin belirlenmesi, üreticilere eğitimler düzenlenerek hayvancılığın daha bilinçli ve profesyonel olarak yapılması, kentte et ve süt üretiminde ilgili sektörlerin tamamının kümelenme faaliyetleri kapsamında bir araya getirilmesi amacıyla yapılması planlanan projelerin değerlendirildiği toplantıda Vali Varol; projelerin, tarım ve hayvancılık sektöründe Ağrı’nın potansiyelini ortaya koymak noktasında önem arz ettiğini belirtti.-AĞRI

 

İlgili Haberler