Vali Varol Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

15.08.2020 20:52

Vali Varol Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya gelerek, kent genelinde alınan korona virüs tedbirleri hakkında açıklamalar yaptı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen pandemi sürecinin değerlendiridiği toplantıda Koronavirüs tehdidinin henüz geçmediğine vurgu yapan Vali Varol: ‘Dünyada ve ülkemizde pandemi ile ilgili çok ciddi tedbirler uygulanıyor.

Süreç diğer ülkelerde ve ülkemizde dalgalanmalarla ilerliyor. Zaman zaman vaka sayılarında artışlar olurken zaman zaman da azalmalar olabiliyor. Bayramlar, tatiller, düğünler gibi sebeplerle hareketlilik artıyor ve vaka sayılarında artışlar meydana gelebiliyor. Vatandaşlarımızın tedbirleri uygulamaları, kurallara riayet etmeleri ve kamu ile işbirliği yapmaları oranında ise vaka sayılarında azalma ve dolayısıyla süreçte başarı artıyor.’ dedi.

Koronavirüsü  hep birlikte kurallara uyarak yenebiliriz

İlimizdeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Vali Varol: ’Bizler çalışma arkadaşlarımızla sık sık bir araya geliyor, Koronavirüs ile mücadele kapsamında ilimizde yürütülen faaliyetleri ve ilave tedbirlerin gerekip gerekmediğini değerlendiriyoruz. Kademe kademe tedbirler alıyor, yeni normal dediğimiz bu döneme vatandaşlarımız ve işletmelerimizin uyum sağlamalarını amaçlıyoruz. Mücadeledeki en önemli gücümüz kurallara hep birlikte uymak. Koronavirüsü tedbiri elden bırakmayarak, hep birlikte kurallara uyarak yenebiliriz.’ dedi.

Vali  Dr. Osman Varol alınan ilave tedbirler hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Vali Varol’un basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından toplantı sona erdi.-AĞRI

İlgili Haberler