Vali Varol 5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi Toplantısına Katıldı

06.01.2021 17:59

AĞRI-Vali Varol’un Başkanlığında, 5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Vali Varol 5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi Toplantısına Katıldı

AĞRI-Vali Varol’un Başkanlığında, 5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Ağrı Valiliği koordinesinde hayata geçirilen, ‘1. Etap Koyun Tedariğinin’ sağlandığı ‘5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi’ kapsamında paydaşlar arası işbirliğinin ele alınarak, sürecin değerlendirildiği Değerlendirme Toplantısı, Vali  Dr. Osman Varol’un başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra, Belediye Başkanı Savcı Sayan, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Tarım ve Orman İl Müdürü, Ziraat Bankası Bölge Müdürleri ile İl ve İlçe Şube Müdürleri, Ağrı Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi proje uzmanları katıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin’in sunumu ile başlayan toplantıda Vali Varol, Ağrı’yı hak ettiği noktaya taşıyacak 5 Yılda 750 Bin Koyun Projesi 1. Etap başvurularına vatandaşların yoğun ilgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Çiftçilere, ipoteksiz ve faizsiz uygun şartlarda kredi imkanı sunulan proje ile, vatandaşlara ucuz yem temin edilecek ve İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlanacaktır. Çiftçilere sağlanan bu imkanların yanı sıra düşük kalitedeki meraların ıslahının hızlandırılması, ruhsatlı kesim yerleri ile et pazarlama ağlarının kurulması, mandıralar ve süt işletme tesisleri ile koyun sütüne katma değer kazandırılması ve organik koyunculuğun mevcut potansiyelinin ortaya çıkarılması ile Ağrı tarım ve hayvancılıkta hak ettiği noktaya ulaşacaktır.

 

 

İlgili Haberler