Vali Süleyman Elban, Ağrının Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı

15.04.2019 11:54

Vali Süleyman Elban, Ağrının Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.ci yıl dönümü nedeniyle hazırlanan kutlama törenlerine katıldı, Abide Meydanında çelenk sunma töreninin ardından, Kültür Merkezindeki törenlere katılan Vali Elban, günün önemini şu ifadeleri ile dile getirdi.

Vali Elban;Serhat şehrimiz Ağrı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’nci yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz.

 Düşman işgali altında kadını, erkeği ve çocuğuyla çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterilerek kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan Ağrılı şehitlerimizi ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, şükranla ve minnetle yâd ediyoruz.

Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarihimizden ders çıkararak geleceğimize emin adımlarla yürüyebilmek için bizlere düşen görev;  kendine has tabiatıyla, kültürüyle ve zengin bir tarihi değerlere sahip ilimizin kalkınması ve gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Ağrı’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılını kutluyor, vatanı uğuruna fedakârca savaşan tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise saygı ve minnetle anıyorum.Dedi…

İlgili Haberler