Vali Elban’dan Şehit Ailesine ‘Anneler Günü ’ Ziyareti

11.05.2020 15:52

Vali Elban’dan Şehit Ailesine ‘Anneler Günü ’ Ziyareti

Ağrı Valisi  Süleyman Elban, Anneler Günü’nde Şehit annesini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Vali Süleyman Elban 2011 yılında Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde şehit olan Jandarma er Vefa Çelik’in annesi Hüsna Çelik’i ziyaret etti.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabırlar dileyen Vali Elban, Anneler Günü dolayısıyla şehitlerimizin annelerini ziyaret ettiklerini belirterek, “Şehitlerimizin anneleri, babaları, aileleri bizlere emanettirler. Onlara her daim kapımız açıktır. Vatanımız için canlarını çekinmeden feda eden şehitlerimize rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Vali Süleyman Elban’ın ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu dile getiren Hüsna Çelik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Hazreti Hatice Vakfı ve İçişleri Bakanlığı tarafından Sakarya’da anneler adına ‘Cennet Anneleri Hatıra Ormanı’ kuruldu. Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, Merkez 100.Yıl Mahallesinde yaşayan ve hatıra ormanında adına ağaç dikilen 111 yaşındaki Hani Çiftçi nenemize, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kaleme aldığı sertifikayı takdim etti.

Hani nenemizin Anneler Günü ‘nü kutlayan Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, nenemiz ile bir süre sohbet ederek hal hatırlarını sordu.

   

İlgili Haberler