TÜRKİYE’Yİ YİNE AĞÇED TEMSİL EDECEK

11.03.2019 18:56

TÜRKİYE’Yİ YİNE AĞÇED TEMSİL EDECEK

AĞRI-AĞÇED sporcusu Cafer KOPAN, Antalya’da yapılan Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Türkiye 2. si olarak ülkemizi temsil etmeye bir kez daha hak kazandı.

3 – 7 Mart 2019 tarihleri arasında Antalya Limak Limra Hotel’de gerçekleştirilen 2019 Türkiye Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Yarışması’nda dereceye giren sporcumuz Cafer KOPAN, 80 kg’da sağ ve sol kolda Türkiye 2.si olarak ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil hakkı kazandı.

Yaklaşık üç yıldır AĞÇED sporcusu olarak farklı başarılara imza atan Cafer KOPAN yarışmaya bilek güreşi antrenörü Sezer ATAŞ ve AĞÇED sporcularıyla birlikte katılım sağladı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness Bilek Güreşi Federasyon başkanı Niyazi KURT Bey’in de tebrik ettiği sporcumuz başta AĞÇED yönetim kuruluna, Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Sayın Cihan DEMİR Bey’e ve desteklerini ve dualarını eksik etmeyen tüm Ağrılılara teşekkürlerini sundu.

AĞÇED olarak çalışmalarımız devam etmekte olup, hali hazırda 17 lisanslı sporcumuz bulunmaktadır.

Yarışmada dereceye giren sporcularımız şu şekildedir:

Cafer KOPAN 80 kg Sağ Kol TÜRKİYE 2.si

Cafer KOPAN 80 kg Sol Kol TÜRKİYE 2.si

Berat AYDIN 70 kg Sağ Kol TÜRKİYE 6.sı

Muhammed Enes YILMAZ 60 kg Sol Kol TÜRKİYE 8.si

Ömer YAZICI 55 kg Sağ Kol TÜRKİYE 8.si

Ayrıca büyükler kategorisinde de yarışan Cafer KOPAN, 80 kg sağ kol Türkiye 3.sü ve 80 kg sol kol Türkiye 6.sı olmuştur.

 

 

 

İlgili Haberler