Ticaret Bakanlığı’ndan Berber, kuaför ve güzellik salonları için flaş karar geldi!

29.09.2022 14:21

Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim'den itibaren berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulamasını 1 Ocak 2023'e ertelendiğini duyurdu.

Ticaret Bakanlığı’ndan Berber, kuaför ve güzellik salonları için flaş karar geldi!

Ticaret Bakanlığı, 1 Ekim’den itibaren berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulamasını 1 Ocak 2023’e ertelendiğini duyurdu.

Valilikler ile meslek kuruluşları arasındaki istişare süreçleri için daha uzun bir zamana ihtiyaç duyulduğundan Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik kararı erteledi. Uygulama başlangıç tarihi 1 Ocak 2023 olarak değiştirildi.

Bakanlık, esnaf ve tacirlerden gelen talepler doğrultusunda uygulaması 01.10.2022 tarihinden itibaren başlamak üzere berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapanmasına yönelik karar almıştı. Söz konusu işletmelerin haftanın hangi günü, hangi şartlarda kapanacağının belirlenmesi ise yerel ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda, ilgili meslek kuruluşlarının görüşü alınmak suretiyle Valiliklere bırakılmıştı.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler