THY’de uçuşlar yarına kadar iptal!

24.01.2022 18:45

Türk Hava Yolları, yaptığı açıklamayla kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm uçuşların yarın saat 04.00'e kadar durdurulduğunu açıkladı. Aynı zamanda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer; 15.30’da sona erecektir" açıklamasında bulundu.

THY’de uçuşlar yarına kadar iptal!

Türk Hava Yolları, yaptığı açıklamayla kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm uçuşların yarın saat 04.00’e kadar durdurulduğunu açıkladı. Aynı zamanda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer; 15.30’da sona erecektir” açıklamasında bulundu.

Ülkede yaşanan olumsuz hava koşullarının en çok hava trafiğine etkisi oldu. İstanbul Havalimanı’nda tüm iniş ve kalkışların yoğun kar yağışı nedeniyle saat 18.00’a kadar durdurulduğu açıklanmıştı. THY’den yapılan son açıklamada uçuşların yarın 04.00’e kadar durdurulduğu belirtildi.

 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan İstanbullulara Uyarı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaşanan hava koşulları nedeniyle sosyal medyadan açıklama yaparak “Kıymetli İstanbullular, Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden alınan bilgiye göre İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerinde yoğunlaşacaktır. Ulaşımdaki aksamalar dikkate alınarak kamu kurum ve kuruluşlarında, nöbetçi personel bırakılmak suretiyle mesailer; 15.30’da sona erecektir.” uyarısında bulundu.

 

AFAD’da Uyarıda Bulundu

AFAD’dan yapılan yazılı açıklamada ise, ülke genelinde yaşanan aşırı kar yağışları nedeniyle kapalı bulunan yolların açılması ve vatandaşlara yardım ulaştırılması için AFAD koordinasyonunda çalışmaların devam ettiği belirtildi. Çalışmalarda toplam 72 bin 81 personel ile 33 bin 450 araç, makine ve teçhizatın görevlendirildiği belirtilerek, “Düzce, Bolu, Sakarya, Aksaray, Şanlıurfa, Erzincan ve Sivas’ta olumsuz hava koşulları nedeniyle 6 bin 750 vatandaşımız yurtlarda misafir edilmiştir. Yurt genelinde, 4 bin 603 kişinin mahsur kaldığı yerden alınarak güvenli bölgelere sevki sağlanmıştır. 1340 sıcak yemek, 32 bin 95 içecek, 15 bin 480 kumanya ve 20 bin 680 ikramlık dağıtımı yapılmıştır. Vatandaşlarımızın meteorolojik uyarıları takip ederek bu uyarılar doğrultusunda zorunlu olmadıkça yola çıkmaması önem taşımaktadır. Olumsuz hava koşullarından etkilenen tüm vatandaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi sunuyoruz” denildi.

 

 

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler