TFF Başkanı Durmuş: Tenisi Türkiye’nin dört bir yanına yaydık

30.10.2021 16:27

Genel kurulda 142 delegenin oyunu alan Cengiz Durmuş, başkanlık görevine yeniden getirildi. Diğer aday Osman Tural 58 oyda kalırken, 3 oy geçersiz sayıldı. Genel kurulda ayrıca faaliyet ve denetim raporları da ibra edildi.

TFF Başkanı Durmuş: Tenisi Türkiye’nin dört bir yanına yaydık

Ankara’daki The Green Park Hotel’de gerçekleştirilen genel kurulda 142 delegenin oyunu alan Durmuş, başkanlık görevine yeniden getirildi. Diğer aday Osman Tural 58 oyda kalırken, 3 oy geçersiz sayıldı. Genel kurulda ayrıca faaliyet ve denetim raporları da ibra edildi.

1965 yılında Ağrı’da doğan Cengiz Durmuş, 1994-1998 yılları arasında Ağrı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır ve Ağrı Spor Kulübü Başkanı seçilerek spor yöneticiliği kariyerine 1998-1999 yılları arasında devam etmiştir. İyi bir tenis oyuncusu olan Cengiz Durmuş, bu spora olan ilgisinin yanı sıra tenisin ülkemizde yaygınlaşması için sorumluluk alarak 2004-2005 yıllarında Türkiye Tenis Federasyonu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türk tenisine hizmet etmiştir. Federasyon içerisindeki yoğun mesaisi ve çalışmaları çerçevesinde Cengiz Durmuş, 2010-2015 yılları arasında Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili sıfatıyla görevini sürdürmüştür. 2015 yılı Şubat ayında, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Osman Tural’ın yerine göreve gelen Durmuş, 2016 yılının Ekim ayında Ankara’da yapılan Türkiye Tenis Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda 120 oydan geçerli 114 oyu alarak Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı olarak tekrar seçilmişti.

Bugün gerçekleştirilen ve Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Aydın’ın da kendisini yalnız bırakmayarak 5. Olağan Genel Kurulunda 142 delegenin oyunu alarak tekrar başkan seçilen Cengiz Durmuş başkanlığındaki federasyonun yeni yönetim kurulunda yer alan isimler şöyle:

Adem Kaya, Ayşe Ayda Uluç, Baran Sevişoğlu, Bülent Necimoğlu, Cem Tınaz, Mehmet Fatih Can, Ferhat Nasıroğlu, Furkan Karakaş, Gürsel Tuna, İbrahim Okumuş, Muhammed Mehdi Kasapoğlu, Murat Altun, Yasemin Gebeş, Yunus Arıncı.

Yeniden başkanlığa seçilen Cengiz Durmuş, genel kurulda yaptığı konuşmada, düzenledikleri turnuvalarla tenisi Türkiye’nin dört bir tarafına yaydıklarını söyledi.

Gerçekleştirdikleri turnuvalar hakkında delegelere bilgiler veren Durmuş, sporcu, antrenör, hakem ve kulüp sayısında artış yaşandığına dikkati çekti.

Yeni dönemde Ankara’ya federasyon binasının da yer aldığı önemli bir tenis merkezini kazandıracaklarının altını çizen Durmuş, destekleri için delegelere teşekkür etti.

 

İlgili Haberler