Taksim’deki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

14.11.2022 11:43

İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde yaşanan hain terör saldırısında yaşanan patlamada 6 kişi hayatını kaybetmiş ve 81 kişi ise yaralanmıştı. Terör saldırısında patlamada yaşamını yitirenlerin isimlerini de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

Taksim’deki saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleri belli oldu

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde yaşanan hain terör saldırısında yaşanan patlamada 6 kişi hayatını kaybetmiş ve 81 kişi ise yaralanmıştı. Terör saldırısında patlamada yaşamını yitirenlerin isimlerini de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

Bakan Soylu yaptığı açıklamada, “6 terör şehidimiz var. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Hayatını kaybedenlerin kardeşlerimiz Arzu Özsoy İstanbul 1984 doğumlu ve kızı Yağmur Uçar Ereğli 2007 doğumlu, Yusuf Meydan Palu 1988 doğumlu, Ecrin Meydan Seyhan 2013 doğumlu, Adem Topkara Gümüşhane 1982 ve eşi Mukaddes Topkara Rize 1985 doğumlu.” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı meydana gelen patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, olayla ilgili 8 savcı ve 2 başsavcı vekilinin görevlendirildiğini bildirdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, patlamaya ilişkin sosyal medya hesaplarından yapılan olumsuz haberlere yönelik paylaşımlara, soruşturma başlattı.

Öte yandan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), İstanbul’daki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), patlama sonrası ortaya çıkan aykırı görüntülere ilişkin sosyal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu.

İlgili Haberler