Suudi Arabistan Umre için 2 doz şartı getirdi

10.10.2021 01:06

10 Ekim'den itibaren, Suudi Arabistan yönetimi, Umre ve ibadet izninin sadece 2 doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlara verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Umre için 2 doz şartı getirdi

Suudi Arabistan yönetimi, 10 Ekim’den itibaren, umre ve ibadet izninin sadece 2 doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanlara verileceğini duyurdu.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın konuyla alakalı yaptığı yazılı açıklamayla, 10 Ekim’den itibaren umre yapma ve Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de ibadet etme izninin, sadece ülkede kabul edilen Kovid-19 aşısından 2 doz olanlarla sınırlı tutulacağını ifade etti. Açıklamada, umre, ibadet ya da ziyaret için izin almış ancak 2 doz aşısını yaptırmamış kişilerin, izinlerinin iptal olmaması için 2. dozu izin tarihinden 48 saat önce olması gerektiği ifade edildi.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Kovid-19’la ilgili alınan tüm tedbir ve koruyucu önlemlerin, salgının seyrindeki gelişmelere göre Halk Sağlığı Kurumu tarafından sürekli değerlendirmeye alındığını aktardı. Suudi Arabistan geçtiğimiz ağustos ayında da Kovid-19 tedbirlerine bağlı kalarak aylık 2 milyon umrecinin kabul edileceğini duyurmuştu.

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler