Suriyeliler için Kurban Bayramı kararı açıklandı!

04.07.2022 16:53

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, son dakika açıklamalarında bulunarak, Kurban Bayramı'nda Suriye'ye bayramlaşmaya gidenlerin geri Türkiye'ye gelişlerine izin verilmeyeceğini duyurdu. Çataklı’nın açıklamaları arasında İçişleri Bakanlığı’nın Ümit Özdağ için de suç duyurusunda bulunacağı yer aldı.

Suriyeliler için Kurban Bayramı kararı açıklandı!

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, son dakika açıklamalarında bulunarak, Kurban Bayramı’nda Suriye’ye bayramlaşmaya gidenlerin geri Türkiye’ye gelişlerine izin verilmeyeceğini duyurdu. Çataklı’nın açıklamaları arasında İçişleri Bakanlığı’nın Ümit Özdağ için de suç duyurusunda bulunacağı yer aldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, düzenlediği ‘Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda, Zafer Partisi kurucusu Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayarak, ”Özdağ’ın söylemleri iç savaş çağrısıdır.” dedi.

Türkiye’de yaşayan Suriyeliler her bayram sınır ötesi bayramlaşma için yollara düşüyorlardı. Kamuoyundaki tepkiler sonrasında Ramazan Bayramı’nda bayramlaşmaya gidenler bir daha geri alınmamıştı. Bu Kurban Bayramı’nda da bakanlık aynı kararı devam ettirecek. İsmail Çataklı konuyla alakalı, “Suriyeliler, bayram izni kapsamında ülkelerine gidip geri gelemezler. Yoksa gönüllü geri dönüş açık, isteyen geçici koruma altındaki Suriyeliler, ülkelerine geri dönebilirler ancak bayram izninde gidip geri dönüş söz konusu değil.” dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler