Son seçim anketi şaşırttı!

18.06.2022 18:43

Aksoy Araştırma tarafından gerçekleştirilen son yayımlanan seçim anketinin sonuçlarına göre AK Parti'nin iki haftada kaybettiği oy oranı dikkat çekerken İYİ Parti’nin oy oranında yükseliş devam ediyor.

Son seçim anketi şaşırttı!

Aksoy Araştırma tarafından gerçekleştirilen son yayımlanan seçim anketinin sonuçlarına göre AK Parti’nin iki haftada kaybettiği oy oranı dikkat çekerken İYİ Parti’nin oy oranında yükseliş devam ediyor.

Aksoy Araştırma Şirketi’nin 30 Mayıs tarihinden yaptığı anket ile dün paylaşılan anket karşılaştırıldığında AK Parti’nin oy kaybı dikkat çekerken İYİ Partinin oy oranında yükseliş sürüyor. Aksoy Araştırma’nın sahibi Ertan Aksoy, anketi yüzde 95 güven aralığında yüzde 3 hata payıyla 1067 kişi ile gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ankete katılan seçmenlere, “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusu sorulurken, ankette kararsızlar çıkarıldıktan sonra sonuçlar dikkat çekti.

AK Parti yüzde 29.4,

CHP yüzde 28.9,

İYİ Parti yüzde 13.7,

HDP yüzde 10.2,

MHP yüzde 8.0,

Diğer partiler yüzde 5.4,

DEVA yüzde, 2.6,

Saadet Partisi, 1.3 ve

Gelecek Partisi yüzde 0.6

Öte yandan seçmenlere “AK Parti iktidarının 2002 yılından bu yana değerlendirecek olursanız bu süre içerisinde sizin ekonomik durumunu ne yönde değişti” sorusu da yöneltildi. Türkiye genelince ‘çok fakirleştim’ diyenlerin oranı yüzde 33,5 iken ‘aynı kaldım’ diyenlerin oranı ise 25.5 oldu.

 

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler