Şeyh Said’in torunu Abdurrahim Fırat, AK Parti Yeni MKYK listesinde yer aldı

24.03.2021 21:09

AK Parti'de Merkez Karar Yönetim Kurulu üye sayısı 50'den 75'e çıkarıldı. 75 kişilik MKYK listesinde yer bulan isimlerden biri de Şeyh Said'in torunu Abdurrahim Fırat oldu.

Şeyh Said’in torunu Abdurrahim Fırat, AK Parti Yeni MKYK listesinde yer aldı

AK Parti’de Merkez Karar Yönetim Kurulu üye sayısı 50’den 75’e çıkarıldı. 75 kişilik MKYK listesinde yer bulan isimlerden biri de Şeyh Said’in torunu Abdurrahim Fırat oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta 2023’ün manifestosu olacak dediği AK Parti 7. Olağan Kongresi’ne katılmadan önce salon önünde toplanan vatandaşlara seslendi.

MKYK ÜYE SAYISI ARTIRILDI

Hafta boyunca partiden önemli değişikliklerin yapılacağı konuşulurken, Erdoğan buradaki açıklamalarında MKYK sayısını 50’den 75’e çıkardıklarını duyurdu.

ŞEYH SAİD’İN TORUNU ABDURRAHİM FIRAT MKYK LİSTESİNDE

Listede kimlerin yer alacağı merak konusu olurken, geçtiğimi saatlerde AK Parti MKYK listesi belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer alırken, bunlardan biri de 2018 yılında HDP’li bir grup tarafından saldırı düzenlenen Şeyh Said’in torunu Abdurrahim Fırat oldu.

ABDURRAHİM FIRAT KİMDİR?

Abdurrahim Fırat,1966 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamlayan Abdurrahim Fırat, Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Abdurrahim Fırat Erzurum Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Fırat, 2007 ve 2011 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti’den aday adayı oldu. 2012 Haziran ayında yapılan AK Parti 4.Olağan Kongresinde Erzurum İl Yönetimine seçildi.

Siyaset akademisi 10. ve 15.Dönem Kurslarını Erzurum İl birincisi olarak tamamladı. 2013 yılında en fazla üye kaydı yapan İl Yönetim Kurulu üyesi ödülünü aldı. Abdurrahim Fırat evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: Ş.V

İlgili Haberler