‘Seri katile’ ağırlaştırılmış müebbet hapis

12.02.2019 01:29

‘Seri katile’ ağırlaştırılmış müebbet hapis

KAYSERİKayseri’de kardeşini öldürüp aftan yararlanan, daha sonra 6 kişiyi öldürüp 2 kişiyi yaralamaktan girdiği cezaevinden 2017’de tahliye edilen eski hükümlüye, bir villanın özel güvenlik görevlisini av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada, ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezası verildi.Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık Hamdi Kayapınar (39), öldürülen Sami Yılmaz’ın müşteki eşi Yıldız ve annesi Gülizar Yılmaz ile avukatları hazır bulundu.Mahkeme başkanı, sanığın akıl sağlığının yerinde olduğuna dair Adli Tıp Kurumundan gelen raporu okuyarak, dava dosyasına koydu.Savcı mütalaasında, sanığın “tasarlayarak öldürme” ve “gasp” suçlarından cezalandırılmasını istedi.Müşteki Yıldız Yılmaz, sanık Kayapınar’ın iki çocuğunu öksüz bıraktığını belirterek, “Eşimi haince öldürmesi kanıma dokunuyor. Dünyanın en ağır cezasını da alsa az gelir.” dedi. 

“Acımı bir damla dindirmiyor”

Maktulün eşi ve yakınları, kararın açıklanmasının ardından sanığa tepki gösterdi. Öldürülen özel güvenlik görevlisinin eşi Yıldız Yılmaz, duruşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, eşinin 25 sene vatanına hizmet ettiğini, teröristlerle burun buruna geldiğini ve yıllarını böyle geçirdiğini söyledi.Eşinin korkakça öldürülmesinin kanına dokunduğunu dile getiren Yılmaz, “Dünyanın en ağır cezası bile az gelir. Bu caniye davam Allah tarafından olacaktır. Sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı ama bu benim acımı bir damla dindirmiyor. Asıl müebbet hapis cezasını biz aldık. Çocuklarım ömür boyu babasız yaşayacak.” diye konuştu.

Olay

Hamdi Kayapınar, 2 Ağustos 2018’de, Erenköy Mahallesi Şehit Komandolar Caddesi’nde bulunan villanın güvenlik görevlisi emekli uzman çavuş Sami Yılmaz’ı gasp amacıyla av tüfeğiyle öldürmüştü.Cinayet büro dedektifleri, failin, kamuoyunda “seri katil” olarak bilinen, kardeşini boğarak öldürmekten girdiği cezaevinden afla çıkan, sonraki yıllarda 6 kişiyi öldürdüğü 2 kişiyi yaraladığı suçlamasıyla yakalanıp 16 yıl hapis yattıktan sonra 2017 Şubat ayında tahliye edilen Hamdi Kayapınar olduğunu belirlemişti.Ekipler, 7 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda Kayapınar’ı yakalamıştı.Evinde yapılan aramada suçta kullanılan av tüfeği, öldürülen Sami Yılmaz’a ait ruhsatlı tabanca, maske, eldiven, bisiklet ve 83 av tüfeği fişeği ele geçirilen Kayapınar, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklanmıştı.Sanık, ilk duruşmadaki savunmasında mahkeme başkanının “Sen mi öldürdün?” sorusuna, dengesiz hareketler sergileyerek, “Bilmiyorum, ben öldürmedim.” cevabını vermişti.Muhabir: Ramazan Kaya

Anadolu Ajansı tarafından geçilen tüm haberlerde AgriHurses.net editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi yoktur. Haberler web sayfamızda otomatik olarak site kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen web siteleri ve ajanslardır.

İlgili Haberler