DOLAR 31,1941 0.15%
EURO 33,8319 0.06%
ALTIN 2.038,240,27
BITCOIN 19066257,00%
Ağrı
-3°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Savcı Sayan’ın Projeleri Ağrı’yı Pilot İl Yaptı

Savcı Sayan’ın Projeleri Ağrı’yı Pilot İl Yaptı

ABONE OL
11:24 | 15 Kasım 2019 11:24
Savcı Sayan’ın Projeleri Ağrı’yı Pilot İl Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan bugün Ağrı’da bir ilke daha imza attı.

İlk kez, Türkiye Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısı ilimizde yapıldı

Başkan Savcı Sayan’ı haksız eleştiri yağmuruna tutanlar ilerleyen zamanlarla inşallah bu tutumlarından dolayı utanırlar.

Bugün yapılan Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısında, TBB Başkanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin, çok güzel bir şeyin altını çizdi;Şahin ben defalarca Ağrı’ya geldim ama bu gelişimde, havalimanından Ağrı’ya girişimde, Ağrı’ya bir dokunuş gördüm, Ağrı değişiyor, güzelleşiyor, en önemlisi de Ağrı’da güvenliğin var oluşu çok önemli, buna sahip çıkın diye görüşlerini belirtti.

Bu sadece Sayın Fatma Şahin’in görüşleri değil, belki bizler burada yaşadığımız için bu güzelliklerin hala farkında değiliz ama dışarıdan gelenler bunu çok rahat görebiliyor, tabi bunlara öncülük eden Sayın Valimiz Süleyman Elban’a kalben teşekkür etmemiz lazım, Valimizin hizmet çıtası yüksek ama bu çıtayı zorlayan bir belediye başkanımız var, bizlerde de biraz sabır olursa inanın Ağrı gerçek anlamda doğunun parlayan yıldızı olacak.

Ağrı’da gerçekten güzel şeyler olmaya başladı, Cumhuriyet tarihine ilkleri yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz…

Geçtiğimiz günlerde Ağrı’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Başkan Savcı Sayan’ın Ahırları şehir dışına taşıma projesine hayran kalmıştı ve demişti ki; bu proje Türkiye’de bir ilk ve örnek bir proje…

Ve bugün güzel bir haber alıyoruz, Sayın Bakan Kurum, Ağrı’yı Pilot il olarak ilan ettiklerini kendi sosyal medya sitesinden şu sözleri ile  paylaştı

”Pilot il olarak Ağrı’yı belirledik. İlk etapta 416 ahırı dönüştürerek toplamda 1301 ahırı şehir dışına taşıyacağız. Böylelikle besicilerimizin daha modern ve sağlıklı alanlarda faaliyet yürütmesini sağlayacağız.”gördüğünüz gibi Ağrı’da güzel şeyler hızla olmaya başladı.

Şunu asla unutmamak lazım, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdiği sözlerini her zaman yerine getirmiştir, Cumhurbaşkanımızın Ağrı’yı ne kadar önemsediğini biliyoruz ve Başkan Savcı Sayan’a desteğinin de tam olduğunu.

İnsan nankördür, elindekinin kıymetini bilmez, Ağrı’ya dışarıdan bakanlar bizleri kıskanırken, bizler Başkanımız Savcı Sayan’a köstek olmak, yaptığı işleri sabote etmek için yollar arıyoruz, bu kötülüğü başkana değil, AĞRI’MIZA yapıyoruz bu hainliğin farkında mıyız acaba?

Ağrı öyle güzel bir ivme yakaladı ki, bakın ilimize Başkan Sayan tarafından getirilen araç filosu, uzun zaman devreye giremeyen  Anjiyo ünitesini devreye girmesi,

İhtiyaç sahipleri ve öğrencilere her gün 10 bin bedava ekmek dağıtımı,

Evlerinde ihtiyaç sahiplerinin bakılması,

Taşlıçay Dere Islahı,

Murat Nehri Vadi Projesi,

Millet Vadisi,

Toki Konutları 2.ci Etap Projeleri,

Ağrı Meydan Projeleri ve diğerleri ile 2020 yılından itibaren Ağrı’yı şaha kaldıracaktır.

TBB Başkanı Fatma Şahin’de bugün, Bakan Kurum’un onayladığı projelerin hızla hayata geçtiğinin altını bilhassa vurgulayarak çizdi, şimdi soruyorum; Başkan Sayan’a inanmayanlara, inananların arasında nifak tohumları ekmeye çalışanlara, siz nerede yaşıyorsunuz?

Başkan Sayan gelmeden feryat figan ederek, Ağrı’ya hizmet gelmiyor, Ağrı hizmet bekliyor.

Ağrılarımızı kim dindirecek diye feryat ettiğimiz günleri ben unutmadım, sizler ne çabuk unuttunuz?

”Ağrı’yı sevmek zorundasınız”

İşte şimdi hizmet geliyor,hemde hayalini dahi kuramadığımız projelerle, rüyalarımızda bile görmediğimiz hizmetler ayağımıza geliyor, tüm bunları canla, başla yapmaya çalışan cefakar, fedakar, çalışkan, hizmet aşkıyla yanan bir başkanımız var:daha ne istiyoruz?

Sizler de biliyorsunuz ki, başkanımız belediyeyi borçla devr aldı, bu kısıtlı imkanlara rağmen büyük bir azimle çırpınıyor. Bu akşam güzel bir haber daha aldık, Türkiye Belediyeler Birliği, Ağrı’ya ihtiyacı olan 2 iş makinesi, greyder ve kepçe hibe ettiler ve anahtarları Başkan Savcı Sayan’a teslim edildi.

Başkanımız, Bakan Kurum buradayken 5 milyon tl değerinde 2 hibe haberi daha vermişti, görüldüğü gibi, bizler için çırpınan bir adam var karşımızda.

Başkanımızı  sever ya da sevmezsiniz ama ”Ağrı’yı sevmek zorundasınız” burası doğduğumuz ata yadigarı topraklar, bu topraklar hiç bir zaman hainleri bağrında beslememiştir.

Dostlar hep beraber, gelen hizmetlerin tadını çıkaralım ve teşekkür edelim bence…                                          Son olarak, yine bugünden TBB Başkanı Sayın Fatma Şahin’in sözlerini hatırlatmak isterim; Şahin, bizlerinde vereceği destekle Ağrı Bölgenin Parlayan bir Kutup Yıldızı olacağına inancım tamdır!!!

Bunun üzerine artık bişey söylemiyorum…

Sağlıcakla kalın değerli dostlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.