Savcı Sayan’dan Tanju Özkan’a İnsanlık Dersi!

09.04.2019 22:01

Savcı Sayan’dan Tanju Özkan’a İnsanlık Dersi!

Ağrı Belediye  Başkanı Savcı Sayan, Bolu’da CHP’den Belediye Başkanlığını kazanan Tanju Özkan’ın ilk resmi mesajında, memleketlerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli sığınmacıları hedef alarak ayni ve nakdi yardım yapılmaması  talimatını vermesi gündem oluştururken, böylesi insanlık dışı bir davranışa Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’dan sert tepki geldi.

Savcı Sayan, sık sık gündeme getirdiği iç savaştan kaçan Suriyeli mültecilerin durumundan ders çıkarmamız gerektiğini ve memleketimize sahip çıkmamız konusunda yaptığı konuşmalarda altını çizdiği bu insanlık dışı durumu kendisine seçim malzemesi yapan Tanju Özkan’a verdiği sert tepkide duygularını şu sözlerle ifade etti; Bizler Bolu’da ki Suriyeli sığınmacı kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüşmeye hazırız, onların kendi anayurtlarında ki zulüm ve vahşetten kaçarak ülkemize sığınmış oldukları için kimsenin onları seçim malzemesi yapmaya hakkı yok.

Bolu’daki Suriyelileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz  Kuranı öpmek yetmez içinde yazanlara da uymak gerekir…Diyerek kendini ifade etti..

https://twitter.com/SavciSayan/status/1115657680654409728/photo/1

Bolu’daki Suriye’lileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz. Kuranı öpmek yetmez içinde yazanlara da uymak gerekir…

İlgili Haberler