DOLAR 32,1934 0.04%
EURO 34,9491 -0.14%
ALTIN 2.506,74-0,14
BITCOIN 22430051,71%
Ağrı
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şarkıcı Müsveddesi Gülşen Haddini Bil!

Şarkıcı Müsveddesi Gülşen Haddini Bil!

ABONE OL
18:42 | 25 Ağustos 2022 18:42
Şarkıcı Müsveddesi Gülşen Haddini Bil!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet-SEN Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, verdiği bir konserde imam hatip liselerine yönelik sözleri nedeniyle şarkıcı müsveddesi Gülşen hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Çınar, “Şarkıcı Gülşen’in İmam Hatip Camiası ile ilgili hadsiz ifadelerini aynen kendine iade ediyoruz.” İfadesinde bulundu.

Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, İmam Hatip Lisesi mezunlarını sapıklıkla suçlayan, kadın hakları savunuculuğunu kadın bedenini teşhir ederek yapabileceğini sanan LGBT sevicisi şarkıcı Gülşen’e tepki göstererek İmam Hatip Lisesi mezunlarından özür dilemeye davet etti.

Gülşen’in İmam Hatip Lisesi mezunlarını hedef alan sosyal medyadaki videosuna tepki gösteren Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, “Sapkın yaşam tarzını, çıplaklığını topluma ifşa etmeyi kendine vazife edinmiş, şarkıcılığı ile konuşulmayan bir şahsın İmam Hatip camiası ile ilgili hadsiz ifadelerini, iftira ve hakaret içeren ithamlarını aynen kendine iade ediyoruz. Bedeni ve sapkın fikirleriyle ayakta kalmaya çalışan Gülşen’i ve konuşmayı yaptığı ortamdaki destekçilerini şakşakçılarını şiddetle kınıyoruz.” dedi. 

İmam Hatip okullarımızın mezun ve mensuplarının bu ve bunun gibi sapkın şahısların çirkin propagandalarına ve ucuz yollu gündemde kalma amaçlarına malzeme yapılmasına müsaade etmeyeceklerini ifade eden Çınar, “İmam Hatip Nesli’nin Akiflerin edebini, Necip Fazılların, Sezai Karakoçların imanlı söylemini ve Mehmet Akif İnan’ın mücadelesini devam ettirecek bir nesil.” dedi.

Çınar, “Toplumumuzda büyük bir kültürel yozlaşma ve ahlaki çöküntü olduğunu belirterek, bu ahlaki yozlaşmanın içerisinde tek ayakta kalan kurum İmam Hatip okullarıdır.

İstatistiki olarak değerlendirildiğinde belki de ülkemizde en az suç işleyen kesim İmam Hatip Lisesi mezunlarıdır. Ancak medya ve belirli kesim algıları ile az sayıda da olsa İmam Hatip Lisesi mezunu ya da dindar kesimden birisinin suç işlemesini özellikle gündemde tutarak hatta bu suçu tüm İmam Hatip mezunları da işliyor gibi gösterme gayretine girerek tüm İmam Hatip camiası ve dindar insanlara yafta yapıştırılarak suçlana bilmektedirler. Böyle bir yaklaşım ve bakış açısı son derece sakıncalı ve yanlıştır.

Türkiye’nin yalnızca eğitim tarihi açısından değil, siyasi ve sosyal tarihi açısından da kendine mahsus bir konum elde eden imam hatip okulları halk düzeyindeki beklentilere cevap vermiş ve saygınlığını her zaman korumuştur.” dedi. 

Çınar, ayrıca gerekli hukuki süreci başlatacaklarını da belirterek şarkıcı Gülşen hakkında tüm İmam Hatip Lisesi Mezunlarını sapıklıkla suçlamasından dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.