Rektör Karabulut’tan M. Akif Ersoy’u Anma Günü İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

11.03.2020 17:05

Rektör Karabulut’tan M. Akif Ersoy’u Anma Günü İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un “İstiklal Marşının Kabulü ve M. Akif Ersoy’u Anma Günü” İçin Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

Aziz Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Millî Marş olarak kabul edilmesinin 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşı; inanmışlığın, kahramanlık potasında erimiş yüksek bir ahlakın ürünü olan; heyecan seli ve vecd sağanağı eşliğinde Aziz Milletimizin vicdanına emanet edilmiştir. Millî şairimiz, Merhum Mehmet Akif Ersoy’un güçlü kaleminden çıkan kelimeler milletimizi öyle derin, öyle kapsamlı tahlil etmiştir ki, onun dizelerinde herkes kendinden bir parça bulmuştur. Millî mücadelenin en çetin döneminde bu eşsiz anıt, milletimizin şahlanışının sembolü olmuştur.

Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru yürüyor isek, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak İstiklal Marşı’mızın 99. yıl dönümünü kutlar, millî şairimiz, merhum Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyoruz.

İlgili Haberler