Prof.Dr. Abdulhalik Karabulut’un Yeniden AİÇÜ Rektörlüğüne Atanması Sevinç Yarattı

06.02.2021 12:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı, atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı, Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'u AİÇÜ Rektörlüğüne yeniden atanması büyük sevinç yarattı.

Prof.Dr. Abdulhalik Karabulut’un Yeniden AİÇÜ Rektörlüğüne Atanması Sevinç Yarattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı, atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı, Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’u AİÇÜ Rektörlüğüne yeniden atanması büyük sevinç yarattı.

Prof.Dr. Abdulhalik Karabulut’un  görevine geldiğinden bugüne bir Ağrılı olmamasına rağmen içimizden biri gibi çalışması,  şehir ile üniversite arasında bir gönül bağı oluşması için üstün çaba sarf etmesi, bizim gibi düşünüp Ağrı’nın tanıtımı ve üniversitemizin büyümesi için gecesini gündüzüne katan, Tıp Fakültesini kurup öğrenci alınmasını sağlayan ve bu süreçte Ağrı Devlet Hastanesini üniversite bünyesine bağlanmasında öncülük ederek, Ağrı Devlet Hastanesi, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması ve  bu kapsamda önemli ünitelerin açılması için ise çalışmalar halen devam etmekte olup gelişmeleri bizzat takip eden değerli hocamıza kalbi şükranlarımızı sunar, bundan sonrasında da başarılarının daim olmasını dileriz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararında, 11 üniversiteye rektör ataması yapıldığı aktarıldı. Röktörlerin, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri kapsamında atandığı ifade edildi.

Söz konusu karara göre;

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Biber,

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin,

Batman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İdris Demir,

Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necmettin Elmastaş,

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek,

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Pakiş,

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Namık Ak,

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Bülent Şengörür,

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Turgay Uzun  atandı.

 

İlgili Haberler