PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşımız için tepkiler büyüyor

14.02.2021 13:38

Terör örgütü PKK'nın 13 sivili şehit etmesine siyasilerden sert tepki geldi

PKK’nın şehit ettiği 13 vatandaşımız için tepkiler büyüyor

Terör örgütü PKK’nın 13 sivili şehit etmesine siyasilerden sert tepki geldi

Terör örgütü PKK tarafından 13 sivil vatandaşın şehit edilmesine tepkiler art arda geldi.

Fuat Oktay: Kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay mesajında kalleşçe şehit edilen sivillere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diledi.

“Terörün kökünü kazıyana kadar, sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

13 sivil vatandaşımızı katleden hain saldırıya tepkiler art arda gelmeye devam ediyor

Terör örgütü PKK, mağarada 13 sivil vatandaşımızı katlederken, hain saldırıya tepkiler art arda geldi. Siyasi isimler yaptıkları paylaşımlarda teröre ve PKK’ya lanet okudu. Öte yandan terörle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceği mesajı da verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kartal-2 Harekatı’nın sona erdiğini söylediği açıklamada, PKK’nın kaçırdığı 13 sivil vatandaşın, mağaralarda yapılan aramalarda naaşlarına ulaşıldığını aktardı. PKK’nın hain saldırısında, masum vatandaşlardan biri omuzundan, diğer 12 vatandaş ise başından vurularak şehit edildi.

“MÜCADELEMİZİ KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay ise “Hain terör örgütü tarafından kalleşçe şehit edilen sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Terörün kökünü kazıyana kadar, sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

“BU SESSİZLİK, UTANÇ VERİCİ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İngilizce olarak yaptığı paylaşımda, PKK’nın Türk ve Irak güvenlik güçlerine ve sivillere saldırdığına ve Suriye’nin kuzeyinde de terör saldırılarına devam ettiğine vurgu yaparak, “Dünya sessiz. Bu sessizlik, utanç verici bir suç ortaklığıdır ama biz sessiz kalmayacağız.” dedi.

Kaynak: TRT/ Haberler Com

İlgili Haberler