Pençe-Kilit Operasyonu’ndan kahreden haber geldi!

24.05.2022 15:18

Pençe-Kilit Operasyonu'nda Mehmetçik ile teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Pençe-Kilit Operasyonu’ndan kahreden haber geldi!

Pençe-Kilit Operasyonu’nda Mehmetçik ile teröristler arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın Kuzeyinde başarılı ile icra ettiği Pençe-Kilit Operasyonu’ndan kahreden bir haber geldi. Operasyon kapsamında teröristlerle girdikleri çatışmada 3 kahraman Mehmetçik şehit düşerken, 4 Mehmetçik de yaralandı.

MSB tarafından konuyla yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 24 Mayıs 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Terör örgütünün saldırısının ardından Türk F-16’ları Diyarbakır’dan havalandı. Ana jet üssünden kalkan uçaklarla bölgedeki teröristler hedef alınarak bombardıman başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da önceki gün kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da atmaya başlıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler