Pegasus ve THY’nin uçuşları iptal edildi!

11.03.2022 10:32

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı sonrasında THY ve Pegasus Havayolu, iptal edilen uçuş seferleri ile ilgili açıklamalarda bulundular.

Pegasus ve THY’nin uçuşları iptal edildi!

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı sonrasında THY ve Pegasus Havayolu, iptal edilen uçuş seferleri ile ilgili açıklamalarda bulundular.

Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararları ile Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem alan THY ve Pegasus Havayolu, 11 Mart tarihinde iptal edilen uçuşları internet sayfalarında duyurdular. THY yaptığı açıklamada, değişiklik veya iade işlemlerinin tamamlanacağı belirtti.

 

Pegasus Havayolu’ndan 11 Mart Uçuş Seferiyle İlgili Açıklama

Pegasus Havayolları’ndan 10-11-12 Mart 2022 Tarihli Olumsuz Hava Koşulları Sebebiyle İptal Olan Seferleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Değerli misafirlerimiz, Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararıyla, beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle aşağıdaki uçuşlarımız iptal edilmiştir.

Ücretsiz bilet değişikliği veya iptali yapmak isterseniz; https://www.flypgs.com/bilet-islemleri ve mobil uygulamamız aracılığıyla ya da çağrı merkezimiz üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

 

THY’den Sefer İptalleri

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle 10-11-12 Mart’ta İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bazı seferlerini iptal etti. Yaptıkları açıklamada, “Değerli yolcularımız, İstanbul’da yaşanan hava muhalefeti nedeniyle, 10-11-12 Mart 2022 tarihli İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlarımızda iptaller yaşanmaktadır. Uçuşlarınız ile ilgili güncel bilgiye uçuş sorgulama ekranlarımız üzerinden; uçuş numaranızı veya parkurunuzu girerek ulaşabilir, iade, değişiklik veya açığa alma gibi haklarınızı yine aynı sayfadan öğrenebilirsiniz.

Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız, çağrı merkezimiz ve biletin düzenlendiği acente üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler.

Uçuş saati geçen yolcularımız değişiklik veya iade işlemleri için +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimizle iletişime geçebilirler. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” sözleri kullanıldı.

Kaynak: G.G

İlgili Haberler