OGC’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

08.03.2020 00:27

OGC’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, Aydın mesajında şu ifadelerine yer verdi;

Toplumun temeli ailedir. Ailenin temeli ise kadındır.Kadınlar toplumun aynasıdır. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme, kadına verdiği değer ve ona duyduğu saygı, verilen hak ve sorumluluklarla ölçülür. Kadına verilen değer, uygar toplum olmanın en önemli göstergesidir.

Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden içinde bulunduğumuz güne kadar toplumsal hayatımızın millet ve devlet yapımızın odağında yer almıştır.

Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar, cefakar kadınlarımız.Peygamberimizin (Cennet annelerin ayakları altındadır) sözünün muhatabı olan tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti

Genel Başkan Nihat AYDIN

İlgili Haberler