OGC’den Türk Kızılay’ının 152 Kuruluş Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı

11.06.2020 17:40

OGC’den Türk Kızılay’ının 152 Kuruluş Yıl Dönümünü Kutlama Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat AYDIN, Türk Kızılay’ının 152 kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, AYDIN mesajında şu ifadelerine yer verdi;

Türk Kızılay’ı  yüz elli iki yıldır, Türk milletinin gururu, mazlumların umudu olmuştur. Afette, felakette, kan bağışında ilk akla gelen Kızılay olmuştur, yalnız Türkiye’de değil, dünyanın birçok noktasındaki yardıma muhtaç olanlara el uzatmıştır ve tereddütsüz uzatmaya devam edecektir.

Türk Kızılay’ı hiçbir inanç, milliyet ayırt etmeksizin insanların yardımına koşarak yürüttüğü insani yardım operasyonlarıyla bütün dünyanın takdirini kazanmaktadır. Türk Kızılay’ını desteklemek için maddi-manevi bütün imkanlarıyla seferber olan milletimiz, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak telakki etmektedir”

Bu duygu ve düşüncelerle, maddi manevi her türlü desteğini, dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç durumdaki insanlara ulaştıran Türk Kızılay’ına teşekkür ediyorum; bu kutsal görevlerinde Allah yar ve yardımcıları olsun. Türk Kızılay’ının 152 kuruluş yıl dönümünü  cani gönülden kutluyorum..

İlgili Haberler