OGC’den Eski Bakan Zeki Ergezen İçin Taziye Mesajı

02.10.2020 17:59

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat AYDIN,  AK Parti'nin kurucularından eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı, AYDIN mesajında şu ifadelerine yer verdi 

OGC’den Eski Bakan Zeki Ergezen İçin Taziye Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat AYDIN,  AK Parti’nin kurucularından eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen’in vefatı dolayısıyla bir taziye mesajı yayımladı, AYDIN mesajında şu ifadelerine yer verdi

Siyasetin duayenlerinden olan, Ak Parti  kurucularından, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, değerli büyüğümüz, kişiliği ile örnek teşkil eden Zeki Ergezen’in  vefatını büyük bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayız. Türkiye bir siyaset duayenini kaybetti. Kendileri Ankara’da tedavi gördükleri hastanede maalesef hayatını kaybetmiştir.

Merhuma yüce Allah’tan rahmet, derin kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Merhumun cenazesi Ahlat’ta toprağa verilecektir.

Zeki Ergezen kimdi?
Bitlis’in Ahlat ilçesinde 2 Aralık 1949’da dünyaya gelen Ergezen, Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Bitlis ve Muş’ta Bayındırlık İl Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünde İnşaat Dairesi Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünde İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Ergezen, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyeleri arasında yer aldı.

TBMM’de 19, 20, 21 ve 22. dönem Bitlis Milletvekilliği yapan Ergezen, 20. dönemde TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyeliği görevine seçildi. Zeki Ergezen, 58. ve 59. hükümetlerde Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yaptı. Ergezen ayrıca, 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Mekanı Cennet olsun…

Kaynak: Hürses

İlgili Haberler