OGC’den Erbakan’ı Anma Mesajı

27.02.2021 13:53

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın; eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 10'cu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Aydın mesajında şu ifadelerine yer verdi

OGC’den Erbakan’ı Anma Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın; eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10’cu yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Aydın mesajında şu ifadelerine yer verdi.

Türk siyasi hayatının mümtaz isimlerinden, büyük dava adamı ve gönül insan, siyasetçi,  Refah Partisi’nin kurucu lideri ve aynı zamanda 54. Hükümette Başbakanlık  yapmış olan  Prof. Dr. Necmettin Erbakan, benimsediği Milli Görüş Hareketi ile döneminde büyük kitlelere hitap etmeyi başarmış, siyasetimizde özgün bir çığır açarak, nezaketi ve sabrı ile en karşıt görüşlere bile hoşgörü gösteren devlet adamı 27 Şubat 2011 günü  aramızdan ayrıldı.

Kendilerini vefatının 10’cu yılında rahmetle anıyoruz.  Ruhun şad, makamın âli olsun.

“Asıl marifet yük altında ve hizmet esnasında sadık ve sağlam kalabilmektir. Yoksa çay sohbetlerinde ve edebiyat kürsülerinde kahramanlık satmak kolaydır.” Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN..

 

 

İlgili Haberler