OGC Genel Başkanı Nihat Aydın’dan ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlama Mesajı

19.05.2022 11:19

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 103. Yıldönümünde bir kutlama mesajı yayımladı.

OGC Genel Başkanı Nihat Aydın’dan ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlama Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. Yıldönümünde bir kutlama mesajı yayımladı.

OGC Genel Başkanı Aydın mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 103. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır.

Bağımsızlık mücadelemizin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Şundan eminiz ki bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bilgi çağının gereksinimlerini üzerinde taşıyacak gençlerimizin elinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimiz ve Ağrılı hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” ifadeleriyle duygularını ifade etti.

İlgili Haberler