OGC Genel Başkanı Aydın’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30.08.2020 00:29

OGC Genel Başkanı Aydın’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

OGC  Genel Başkanı Nihat AYDIN, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı, AYDIN mesajında;

“30 Ağustos tarihi vatanımızı işgal edenlere karşı, milletimizin birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde verdiği eşsiz kurtuluş destanının adıdır. 30 Ağustos 1922 tarihi kahraman ecdadımız tarafından, milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde canları pahasına tek yürek, tek millet halinde, özgürlük ve bağımsızlığı uğruna Malazgirt’ten Büyük Taarruza uzanan kahramanlık destanının zaferle taçlandırıldığı bir tarihtir.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına gömerek, milletimizin bağımsız ve hür yaşama kararının tüm Dünya’ya ilan ve ispat etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında ki bu yüce ordu, işgal altındaki mukaddes vatan topraklarını düşman işgalinden temizlemiş, neticesinde istiklal savaşımızı milletimizin hak ettiği büyük zaferle taçlandırarak,  Cumhuriyetin ilanı ile neticelenmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, dünden bugüne tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” Dedi..

İlgili Haberler