OGC Genel Başkanı Aydın’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

18.03.2021 12:37

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı Aydın mesajında:

OGC Genel Başkanı Aydın’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı Aydın mesajında:

Çanakkale Zaferi, yüce milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştiren ‘Beni Tarihten Silemezsiniz’ dedirten elindeki çok kısıtlı imkanlara rağmen dünyanın bütün ordularının birleşerek topyekun saldırdıkları bir savaşta yapılan varoluş mücadelesidir.

Milletimizin birlik ve beraberliğini gösteren bu zafer, binlerce şehidin verildiği Çanakkale Savaşları’nda yansıtılan bu ruh, bugün hepimizin kılavuzudur. Tarihe baktığımızda, haksızlığa karşı her zaman dik duran bir milleti görüyoruz. Çanakkale ise bu dik duruşun son yüz yıla damgasını vuran sembolü olmuştur.

Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaktır.

Bu vesile ile 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ’nü kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için kahramanca mücadele eden ecdadımızı rahmetle ve şükranla anıyorum. İfadelerine yer verdi

İlgili Haberler