OGC Genel Başkanı Aydın’dan”Sarıkamış Şehitlerini” Anma Mesajı

22.12.2020 15:53

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Sarıkamış Harekatının 106'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Aydın Mesajında;

OGC Genel Başkanı Aydın’dan”Sarıkamış Şehitlerini” Anma Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın, Sarıkamış Harekatının 106’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı, Aydın Mesajında;

Bugün 22 Aralık 2020 bundan Tam 106 Yıl Önce, 1914-1915 yıllarında Allahuekber Dağları’nda vatan için canlarını feda eden, 90 Bin Vatan Evladının 90 Bin Yiğidin 90 Bin Ana Kuzusunun 90 Bin Fidanın, 90 Bin Elleri Kınalı Analarının Gözüne Bakmaya Kıyamadığı Kuzucukların, Canlarından Aziz Bildikleri Vatan Uğruna Hakka Yürüdüğü Tarihtir.

Sarıkamış Muharebeleri’nde kutsal vatan topraklarını müdafaa etmek uğruna canını seve seve feda ederek şehit düşen kahraman vatan evlatlarını, ebediyete intikallerinin 106. yıl dönümünde, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

Zorlu iklim ve arazi koşullarının düşmandan daha çok kayıp verdiği bu amansız mücadelede; Mehmetçik, hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiş; büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmemiştir.

Birinci Dünya Savaşı’nın önemli safhalarından biri olan Sarıkamış Harekatı’nda vatan topraklarını savunma uğruna şehit düşen kahraman Mehmetçikleri ve bu vesileyle bu kutsal Vatanın müdafaasında emeği geçmiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

İlgili Haberler