OGC Genel Başkanı Aydın’dan Turgut Özal’ı Anma Mesajı

17.04.2022 13:38

Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 29. ölüm yıldönümü nedeniyle Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın mesaj yayımladı.

OGC Genel Başkanı Aydın’dan Turgut Özal’ı Anma Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 29. ölüm yıldönümü nedeniyle Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın mesaj yayımladı.

OGC Genel Başkanı Nihat Aydın’ın günün anlam ve önemine uygun mesajında, “Sekizinci Cumhurbaşkanımız merhum Turgut Özal’ı vefatının 29’uncu sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Turgut Özal, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine yön veren en önemli liderlerden birisidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi yazılırken O’nun isminin anılmadan geçilmesi mümkün değildir. Vatanımız, manevi ve milli değerlerimize bağlılıkla temayüz ederek Aziz Milletimize ve ülkemize büyük hizmetler verdi.

Vefatının sene-i devriyesinde merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ı hürmet ve minnetle anıyor, kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun.” ifadeleri yer aldı.

İlgili Haberler