OGC Genel Başkanı Aydın’dan Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

12.03.2022 13:42

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın Vatan Şairi ve İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. Yıldönümünde anma mesajı yayımladı

OGC Genel Başkanı Aydın’dan Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Orta Doğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Başkanı Nihat Aydın Vatan Şairi ve İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un  vefatının 83. Yıldönümünde anma mesajı yayımladı

OGC Genel Başkanı Aydın mesajında, “İstiklal Marşı’mızın yazarı, İstiklal Harbi’mizin büyük mücadele adamı, ilim, irfan geleneğimizin en mühim halkalarından biri olan Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Vefatının Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Milli mücadele yıllarında yazdığı şiirleri, yazıları ve Anadolu’nun değişik vilayetlerinde verdiği vaazlarıyla, karamsarlığa düşen aziz milletimize mücadele ruhunu aşılayarak, İstiklal Savaşının kazanılmasında büyük katkılarda bulunan Mehmet Akif Ersoy, eserleriyle ve yılmak bilmeyen azmiyle günümüzde de bizlere ışık tutmaya ve öncülük etmeye devam etmektedir.

En zor şartların, çözülmenin ve umutsuzluğun hâkim olduğu bir dönemde Millî Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adayan Milli Şairimiz, geçmişte ve bugün olduğu gibi gelecekte de eserleriyle fikir dünyamızı aydınlatmaya devam edecektir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı’nı milletimize hediye eden Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 83. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.

İlgili Haberler